II Niedziela Adwentu

5 grudnia 2021 r.

Trwamy w czasie radosnego oczekiwania na przyjście Mesjasza. Zachęcam do udziału w Mszach świętych Roratnich codziennie o godzinie 1800. O godzinie 1630 Msza święta z udziałem wspólnoty różańcowej. Nowenna do Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o godzinie 1730.

• we wtorek – wspomnienie świętego Ambrożego

• w środę - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte o godzinie 630 730 900 1030 1200 1630 1800. Godzina 1200 to godzina szczególnej ŁASKI.

• w piątek o godzinie 1200 Msza święta z udziałem chorych i adoracja Najświętszego Sakramentu.

• w niedzielę o godzinie 1400 pielgrzymka z konkatedry do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego

Przed kościołem lub w zakrystii można nabyć świecę przygotowaną przez Caritas w cenie 18 złotych. Składając ofiarę na tę świecę składamy ją dla najbardziej potrzebujących. Caritas prowadzi akcję „Cegiełka na Dom Dziecka” w Wyrozębach rozprowadzając kalendarze adwentowe w cenie 15 złotych. Można je nabywać w zakrystii. Poświęcony opłatek można otrzymać w zakrystii lub w kancelarii. W dniu dzisiejszym jest zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

W następną niedzielę 12 grudnia rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które będą trwały do wtorku – 14 grudnia włącznie. W niedzielę podamy szczegółowy program.

W poniedziałek rozpoczniemy kurs przedmałżeński. Godzina 1900, sala św. Józefa. Spotkania codziennie – do piątku 10 grudnia włącznie.

Naszym parafianom, przyjaciołom, solenizantom i jubilatom życzymy wszelkiego dobra, które pochodzi od Pana. Niech to dobro owocuje w waszym życiu. Pamiętamy w modlitwie o chorych, którzy nie mogą przybywać do świątyni oraz o tych, którzy są zdrowi fizycznie, ale duchowo zagubieni. Niech czas adwentu, rekolekcji będzie stosowny do prostowania ścieżek dla Pana. Z racji wspomnienia świętego Mikołaja życzę wszystkim obfitości Bożych darów oraz dobroci i życzliwości od bliźnich. Zapraszamy serdecznie dzieci na Mikołajki do naszego Oratorium w sobotę 11 grudnia od 1400 do 1800. Jak zawsze będzie bardzo dużo atrakcji.

W niedzielę 12 grudnia przy Konkatedrze odbędzie się kiermasz, z którego dochód przeznaczony będzie dla Gabrysi.

ks. Stanisław Stachal - proboszcz

Parafia św. Jana Bosko