I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21 lutego 2021r.

Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Przeżywajmy ten szczególny czas w zjednoczeniu z Chrystusem, który podjął Mękę dla naszego odkupienia.

Nabożeństwa wielkopostne odbywają się według stałych godzin:

• Gorzkie żale - w każdą niedzielę o godzinie 820 i 1720

• Droga krzyżowa – w piątki o godzinie 715 1630 1730 1845

W okresie Wielkiego Postu każdy człowiek wierzący podejmuje jakieś postanowienia. Warto pomyśleć i podjąć postanowienie dotyczące rozwoju życia duchowego.

Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 900 spotkanie z kandydatami do Bierzmowania. Po Mszy świętej o 1200 spotkanie z rodzicami i z dziećmi, które przygotowują się do Pierwszej Komunii świętej. O 1300 skupienie dla narzeczonych.

• w poniedziałek - święto katedry świętego Piotra Apostoła

• we wtorek podczas Mszy świętej o godzinie 1800 modlić się będziemy o radość życia wiecznego dla naszego współbrata księdza Henryka Boguszewskiego z racji drugiej rocznicy śmierci

• w środę o godzinie 1730 złożymy hołd Matce Bożej Wspomożenia Wiernych. Po Mszy świętej wieczornej czuwanie modlitewne

Rozdawane są rodzinne skarbonki z Caritas na jałmużnę wielkopostną, które przyniesiemy w Wielką Sobotę podczas świecenia pokarmów.

W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy misjom w Afryce. Proszę wspólnoty o przeprowadzenie zbiórki.

Rekolekcje w naszej parafii rozpoczniemy w czwartą niedzielę Wielkiego Postu.

Najlepsze życzenia przekazujemy całej wspólnocie parafialnej, wszystkim przyjaciołom i dobrodziejom dzieł salezjańskich. W modlitwie łączymy się z ludźmi chorymi którzy nie mogą przybywać do świątyni. Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Dziękuję bardzo serdecznie za ofiary, które składacie z racji kolędy. W ostatnim tygodniu złożono w kancelarii oraz przez konto parafialne 1.230 złotych.

ks. Stanisław Stachal - proboszcz

--------------------------------------------------------------