26 czerwca 2022 r.

XIII Niedziela Zwykła

Dzisiaj o godzinie 1200 Uroczystość 25 lecia kapłaństwa ks. Waldemara Trendziuka i księdza Krzysztofa Woźniaka. Od godziny 1600 do 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlimy się o pokój na świecie, o 1730 nabożeństwo czerwcowe. Przeżywając czas wakacyjny pamiętajmy o kontakcie z Bogiem. Przypominam o obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej. Zarówno Przykazanie Boże jak i Kościelne zobowiązuje nas do tego. Dobrowolne, bez poważnej przyczyny opuszczenie Mszy świętej w niedzielę jest grzechem ciężkim.

• we wtorek – wspomnienie świętego Ireneusza

• w środę - Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godzinie 630 800 900 1800. Darem modlitwy otaczamy ks. biskupa Piotra z racji imienin, naszego Pana Organistę oraz innych solenizantów.

• w pierwszy piątek Msze święte o godzinie 630 800 1630 1800

• w sobotę od godziny 700 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, z racji pierwszej soboty miesiąca. Msza święta wieczorna z udziałem wspólnoty różańcowej

Najlepsze życzenia przekazujemy wszystkim naszym parafianom, przyjaciołom i dobrodziejom. Serdecznie witamy gości, którzy przebywają w naszych rodzinach i w parafii. Życzymy wszystkim dobrego i bezpiecznego wypoczynku. Modlitwą otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia oraz chorych, którzy każdego dnia dźwigają krzyż razem z Chrystusem.

W najbliższą niedzielę gościć będziemy księdza Michała Słojewskiego, naszego Współbrata z Suwałk. Skieruje do nas Słowo oraz po każdej Mszy świętej będzie zbiórka ofiar na pielgrzymkę do Wilna.

W czasie wakacji od 1530 do 1630 nie spowiadamy. Korzystajmy z tego Sakramentu podczas nabożeństw i Mszy świętych.

Dobry Bóg niech obdarzy nas wszystkich darem błogosławieństwa i pokoju.

ks. Stanisław Stachal - proboszcz

Parafia św. Jana Bosko