XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

13 października 2019r.

W dniu dzisiejszym w sposób szczególny dziękujemy Bogu za dar papieża świętego Jana Pawła II. Zaangażujmy serce w piękne przeżycie modlitewne dzisiejszego dnia oraz następnych dni. Dzisiaj po każdej Mszy świętej zbierane są ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. O godzinie 1715 nabożeństwo fatimskie i różańcowe.

• we wtorek – wspomnienie świętej Teresy od Jezusa. O godzinie 1715 rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych

• w środę – wspomnienie świętej Jadwigi Śląskiej.

• w czwartek – wspomnienie świętego Ignacego Antiocheńskiego

• w piątek – święto świętego Łukasza ewangelisty. Modlić się będziemy za pracowników Służby Zdrowia z racji ich patrona.

Za kilkanaście dni wkroczymy w czas wyjątkowej refleksji o przemijaniu życia ludzkiego. Największym darem, jaki możemy ofiarować tym, którzy od nas odeszli – to dar naszej modlitwy. Nie zapomnijmy o Mszy świętej i wypominkach za zmarłych.

Caritas naszej parafii rozprowadza przed kościołem znicze nagrobne. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne. Wypada, aby przynajmniej jeden znicz z tego źródła znalazł się na grobach naszych najbliższych. W ten sposób przychodzimy z pomocą ubogim.

W najbliższą sobotę przeżywać będziemy we Wspólnocie Salezjańskiej piękne uroczystości związane ze 100-leciem naszej inspektorii warszawskiej. Główne uroczystości z udziałem dzieci, młodzieży i Rodziny Salezjańskiej, pod przewodnictwem ks. Generała – kolejnego następcy Księdza Bosko odbędą się w Łodzi od godziny 1100. Oczekujemy na chętnych.

W niedzielę o godzinie 900 Msza święta z udziałem kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy świętej spotkanie. O godzinie 1200 Msza święta z udziałem dzieci klas trzecich oraz rodziców. Po Mszy świętej spotkanie. O godzinie 1300 skupienie dla narzeczonych. O 1500 Msza święta i spotkanie z udziałem SSW. W niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny.

Najlepsze życzenia przekazujemy wszystkim, którzy modlą się w naszej świątyni oraz waszym najbliższym. W modlitwie pamiętamy o chorych oraz o solenizantach i jubilatach tego tygodnia. Najlepsze życzenia kierujemy do wszystkich, którzy pracują w szkołach. Niech Dzień Edukacji Narodowej przyczyni się do umocnienia wspaniałych wspólnot edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych.

4 grudnia o godzinie 1800 odprawimy Mszę świętą w intencji mieszkańców ul. Spółdzielczej blok nr 3 z racji nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego.

Kierując się odpowiedzialnością za naszą Ojczyznę weźmy udział w dzisiejszych wyborach, a Bóg niech obdarzy nas darem błogosławieństwa, mądrości i pokoju.

ks. mgr Stanisław Stachal sdb - proboszcz