I NIEDZIELA ADWENTU

1 grudnia 2019r.

 

Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Adwent – czas świętego i radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Przez cały Adwent o godzinie 1800 odprawiane będą Msze święte Roratnie. Msza św. z udziałem dzieci w poniedziałki i czwartki. Dzisiaj o godzinie 1630 Msza święta z udziałem wspólnoty różańcowej.

Codziennie o godzinie 1730 nowenna do Niepokalanego Poczęcia NMP.

W tym tygodniu przeżywać będziemy w Liturgii:

    • w czwartek – o godzinie 800 modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach. Na Mszę świętą wieczorną zapraszamy ministrantów, ich rodziców oraz młodzież.

    • w piątek - wspomnienie świętego Mikołaja biskupa. Z racji pierwszego piątku Msze święte o godzinie 630 800 1530 1630 1800

    • w sobotę - wspomnienie świętego Ambrożego. Od godziny 700 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 1800 Msza święta z udziałem wspólnoty różańcowej. Na godzinę 1600 Oratorium zaprasza dzieci na Mikołajki. Będzie dużo pięknych atrakcji.

    • w niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Godzina 1200 to godzina szczególnej ŁASKI. Od godziny 1500 do 1615 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Salezjanów Współpracowników.

    • w niedzielę 8 grudnia podczas wszystkich Mszy świętych młodzież naszego oratorium zaprezentuje scenkę ewangelizacyjną, a po Mszach świętych będą zbierać ofiary do puszek na potrzeby oratorium.

W tym tygodniu roznoszone będą w naszej parafii opłatki przez osoby świeckie, które wykazały dobrą wolę i chęć pomocy. Przyjmijmy tych, którzy do nas przybędą z wielką życzliwością i dobrocią. Wszyscy roznoszący opłatki będą mieli specjalne upoważnienia od proboszcza. Opłatki będą roznoszone od poniedziałku do piątku od godziny 1630 i w sobotę od godziny 1000. Złożone ofiary przeznaczymy na ogrzewanie kościoła i oratorium.

Najlepsze życzenia przekazujemy całej wspólnocie parafialnej, naszym przyjaciołom i dobrodziejom. Najlepsze życzenia kierujemy do wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Dziękuję wszystkim, którzy składają dary dla potrzebujących.

Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na rekolekcje, które odbędą się w Konkatedrze w dniach od 6 do 8 grudnia. Informacje na plakatach.

Bóg niech obdarzy nas wszystkich darem błogosławieństwa i pokoju.

 

Harmonogram roznoszenia opłatków:

 

Dzień

Ulice

02 grudnia poniedziałek

Andersa, Monte Cassino, Bohaterów Westerplatte, Grunwaldzka, 3 Maja, Miłosna, Ogrodowa, Orzeszkowej, Sadowa, Polna, Polowa, 8 Sierpnia 1A 1B 1C 4 4A 6 6A 8 8A 8B

03 grudnia wtorek

Bartoszowa bloki, Piłsudskiego bloki i domy, Legionów, 8 Sierpnia bloki 5 10 12 12A, Świtalskiego,

04 grudnia środa

Gałczyńskiego bloki 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12, Praweckiego, Powstańców Śląskich, Powstańców Wielkopolskich, Wiatraki, Zdrojowa, Spółdzielcza wszystkie bloki, Wyspiańskiego

Wolności, Zalewskiego

05 grudnia czwartek

Gałczyńskiego bloki 13 15 17, Księdza Bosko, Dominika Savio, św. Franciszka, Korczaka, Spacerowa, Widokowa, Walecznych

06 grudnia piątek

Księżycowa, Lazurowa,

07 grudnia sobota

Działkowa, Miodowa, Świętego Huberta, Wysoka Szmaragdowa, Tęczowa, Wojska Polskiego, Olszowa, Bartoszowa domy i Kolonia Bartosz

 

ks. mgr Stanisław Stachal sdb - proboszcz