Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dzisiejsza niedziela jest przeżywana przez kościół jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Jezus Chrystus wybrał siostrę Faustynę, aby przekazała całemu światu jak bardzo Jego Boskie Serce przepełnione jest miłością i miłosierdziem do każdego człowieka, szczególnie słabego i grzesznego. Korzystajmy z darów Bożego Miłosierdzia, abyśmy coraz bardziej przybliżali się do Chrystusa – źródła naszej nadziei i miłości. Dzisiaj można uzyskać odpust zupełny za odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Od 16.00 modlimy się o pokój na świecie, o 16.30 Msza święta z udziałem Wspólnoty Różańcowej.

W poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze święte o godz. 6.30, 8.00, 9.00, 12.00, 18.00. Podczas Mszy świętej o godz. 12.00 chętni złożą przyrzeczenia Adopcji Dziecka Poczętego. Zebrane ofiary będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.

W piątek o godz. 12.00 Msza święta z udziałem chorych i adoracja Najświętszego Sakramentu.

W tym miesiącu, zgodnie z podanym harmonogramem zainteresowanym, rozpoczynają się próby przed Pierwszą Komunią Świętą oraz przed Uroczystością Sakramentu Bierzmowania.

W następną niedzielę wspólnota Szkół Salezjańskich zaprasza na dzień otwartych drzwi od 10.00 do 14.00. Po 12.00 spotkanie z rodzicami dzieci klas czwartych.

Najlepsze życzenia kierujemy do wspólnoty eucharystycznej oraz do waszych najbliższych. Pamiętamy o chorych, którzy są w naszych rodzinach, a także darem modlitwy obdarzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. W dniu dzisiejszym kierując się odpowiedzialnością, skorzystajmy z zaszczytu i obowiązku, weźmy udział w wyborach.

Dobry Bóg niech obdarzy nas darem błogosławieństwa i pokoju.