Niedziela Palmowa

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień – czas uroczystej pamiątki śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej. Gorzkie Żale zgodnie z programem.

W poniedziałek, wtorek i w środę Msze święte o godzinie 6.30,  8.00, 18.00. Spowiedź podczas każdej Mszy świętej oraz od 15.30 do 16.30. We wtorek o 18.00 modlić się będziemy za Ks. Michała Murzińskiego – 5 r. śmierci.

W poniedziałek, we wtorek i w środę przeżywać będziemy w Szkołach Salezjańskich Rekolekcje wielkopostne, dlatego adoracja Najświętszego Sakramentu dla ogółu wiernych od godziny 15.00.

WIELKI CZWARTEK – pamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Jest to największe święto wszystkich kapłanów. Msza święta będzie sprawowana o godzinie 18.00. Spowiedź od 20.00 do 21.00. Życzenia składają Akcja Katolicka i Salezjanie Współpracownicy.

WIELKI PIĄTEK – pamiątka śmierci Pana Jezusa. Liturgia sprawowana będzie o godzinie 16.30 i 19.00. Spowiedź podczas Liturgii oraz od 20.30 do 21.30. O godzinie 21.00 nabożeństwo Gorzkich Żali. W piątek obowiązuje post ścisły.

WIELKA SOBOTA – Liturgia sprawowana będzie o godzinie 18.30. Poświęcenie pokarmów od godziny 9.00 do 15.00 co pół godziny oraz według potrzeby. W sobotę spowiedź tylko z racji nadzwyczajnych przypadków.

W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 7.00. O godzinie 7.30 wspólna Jutrznia i Godzina Czytań.

Najbliższa niedziela to Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00 z procesją. Następne Msze święte o godzinie 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 18.00, 19.30. Podczas rezurekcji będą otwarte także pomieszczenia oratorium i zielona sala.

W drugi dzień Świąt rozkład Mszy świętych od 6.30 do 19.30 – taki jak w każdą niedzielę.

Dziękuję bardzo serdecznie za ofiary, które przekazujecie na potrzeby naszego kościoła. Dziękuję za składane dzisiaj ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ołtarza Adoracji.

Jutro od rana do wieczora, w ramach akcji misyjnej, będzie zbierany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Składamy na wyznaczonym terenie przy garażach.

Najlepsze życzenia przekazujemy całej wspólnocie parafialnej, gościom, przyjaciołom. Pamiętamy o chorych, którzy razem z nami nie mogą uczestniczyć w Eucharystii. Darem modlitwy otaczamy wszystkich, którzy pracują w szpitalach i w różnych ośrodkach, pomagając drugiemu człowiekowi, a także solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

Przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa i pokoju.