V Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres, który nosi nazwę Męki Pańskiej, będącej głównym tematem liturgii dwóch ostatnich tygodni Wielkiego Postu. W tych nadchodzących dniach szczególnie trwajmy przy Krzyżu Chrystusa. Dzisiaj Msza święta o godzinie 9.00 z udziałem kandydatów do Bierzmowania. Po Mszy świętej spotkanie. O godzinie 12.00 poświęcimy książeczki do nabożeństwa dzieciom klas trzecich. Po Mszy świętej spotkanie. Od 16.00 modlimy się o pokój na świecie. Gorzkie Żale, nowenny zgodnie z rozkładem.

• we wtorek uroczystość świętego Józefa, Oblubieńca NMP

• w piątek po Mszy świętej wieczornej Droga Krzyżowa miejska. W tym roku z naszego kościoła do Konkatedry . W kościele nie będzie Drogi Krzyżowej o godzinie 18.45. Inne zgodnie z rozkładem. W sobotę Konkatedra zaprasza na Nocną Drogę Krzyżową zgodnie z informacjami na plakatach.

Najbliższa niedziela, to już Niedziela Palmowa. Przed każdą Mszą świętą będzie możliwość zakupienia palm od Akcji Katolickiej, które poświęcimy podczas Mszy świętych.

Przedstawiciele grup parafialnych sprzedają baranki wielkanocne w cenie 14 złotych. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne w diecezji.

Najlepsze życzenia przekazujemy wspólnocie parafialnej, gościom przyjaciołom. W modlitwie łączymy się z ludźmi chorymi, którzy nie mogą przybywać do świątyni. Darem modlitwy ogarniamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W niedzielę po Mszach świętych będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ołtarza Adoracji.

W poniedziałek 25 marca od rana do wieczora, w ramach akcji misyjnej, będzie zbierany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Z racji bezpieczeństwa składać będziemy na wyznaczonym terenie.