XIV Niedziela Zwykła

Posłuszni wezwaniu Chrystusa przychodzimy na Eucharystię, która jest ucztą miłości. Dzisiaj od godz. 16.00 modlimy się o pokój na świecie.

W tym tygodniu przeżywać będziemy w Liturgii:

  • W poniedziałek - wspomnienie św. Jana z Dukli;
  • W czwartek - wspomnienie św. Benedykta, patrona Europy;
  • W piątek - wspomnienie św. Brunona, męczennika. O godz. 12.00 msza święta z udziałem chorych i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę - wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. O godz. 14.00 pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, o godz. 17.00 nabożeństwo fatimskie. Proszę wspólnotę "Dzieło modlitwy za kapłanów" o niesienie figury Matki Bożej podczas procesji.
  • W niedzielę - o godz. 12.00 ks. Marek Borysiak SDB odprawi mszę św. z racji 25 rocznicy święceń kapłańskich, o 15.00 msza św. z racji imienin ks. Henryka Woźnowskiego SDB, kapelana szpitala.

Zapraszam wiernych do częstego przybywania do świątyni w ciągu tygodnia. Codziennie o godz. 15.00 jest prowadzona Koronka do Miłosierdzia Bożego. W poniedziałki i wtorki całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy parafian i gości. Wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu w Węgrowie - informacje, formularze zgłoszeniowe dostępne na stoliku na końcu kościoła.

We wtorek, 9 lipca, o godz. 18.00 wyruszy modlitewny marsz w obronie godności ks. Michała Olszewskiego oraz osób konsekrowanych i wszystkich katolików. Rozpoczęcie przy krzyżu na ul. Kolejowej, zakończenie przy Konkatedrze przy Ołtarzu Papieskim.

Witamy bardzo serdecznie gości, którzy są w naszych rodzinach. W modlitwach pamiętamy o solenizantach i jubilatach tego tygodnia oraz o chorych, którzy razem z nami nie mogą gromadzić się w świątyni.

Dziękujemy Panu Bogu i ludziom za piękne prace malarskie przeprowadzone w naszej świątyni w ostatnich dwóch tygodniach. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel w kancelarii i na tacę.

Niech Bóg obdarza nas darem błogosławieństwa i pokoju.