IX Niedziela Zwykła

Dzisiaj o godzinie 15.00 dodatkowa Msza święta z udziałem Szkół Salezjańskich, od godziny 16.00 modlimy się o pokój na świecie. Codziennie o godzinie 17.30 gromadzimy się na nabożeństwie połączonym z procesją. Zapraszam orszak procesyjny, dzieci, ministrantów oraz wiernych do wspólnotowej modlitwy.

W tym tygodniu przeżywać będziemy w Liturgii:

  • w poniedziałekwspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

  • w środęwspomnienie świętego Bonifacego, biskupa i męczennika

  • w czwartek - zakończenie obchodów eucharystycznych. O godzinie 8.00 modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. O 18.00 o powołania oraz poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.

  • W Pierwszy piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezus. Msze święte o godzinie 6.30 8.00 15.30 16.30 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

  • w sobotę - wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 14.00 pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu procesji Bożego Ciała. Dziękuję Wspólnotom Neokatechumenatu i Odnowy w Duchu Świętym, którzy tak pięknie przygotowali nasz ołtarz. Dziękuję wszystkim, którzy czynnie włączyli się do orszaku procesyjnego: dzieciom, młodzieży, katechetom, rodzicom, ministrantom, wszystkim grupom parafialnym. Dziękuję tym, którzy strzegli porządku i bezpieczeństwa: policjantom, strażakom i harcerzom.

Najlepsze życzenia przekazujemy wspólnocie eucharystycznej oraz waszym najbliższym. Pamiętamy w modlitwie o chorych, którzy są w naszych rodzinach oraz o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.

Dobry Bóg niech obdarzy nas wszystkich darem błogosławieństwa i pokoju.