Zesłanie Ducha Świętego

Uroczystość dzisiejsza przypomina nam, ludziom wierzącym, potrzebę współpracy z Bogiem w Duchu świętym. O godzinie 12.00 Msza święta odpustowa ku czci Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy świętej festyn z zaangażowaniem grup parafialnych, przyjaciół i całej społeczności Szkół Salezjańskich. Będą gry, zabawy, występy artystyczne, posiłek festynowy. Przy okazji można złożyć jakąś ofiarę na rozwój dzieła salezjańskiego. O 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza święta i spotkanie Salezjanów Współpracowników, od godziny 16.00 modlimy się o pokój na świecie, 17.30 nowenna i nabożeństwo majowe.

W tym tygodniu przeżywać będziemy Liturgii

  • Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha świętego – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej patronki naszej diecezji. O godzinie 11.00 dodatkowa Msza święta z udziałem Szkoły Jana Pawła II

  • w środę po Mszy świętej wieczornej czuwanie modlitewne

  • w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

  • w piątek Liturgiczna Uroczystość NMP Wspomożycielki Wiernych. O 17.30 złożymy hołd Wspomożycielce Wiernych

  • w sobotę – dzień modlitw o świętość życia kapłanów

W niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zakończenie czasu spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Modlitwą obdarzymy wszystkie Mamy z racji ich święta.

Najlepsze życzenia przekazujemy wspólnocie parafialnej, gościom, sympatykom i dobrodziejom. Pamiętamy o ludziach chorych, którzy nie mogą przybywać do kościoła. Darem modlitwy obdarzamy wszystkich, którzy posługują chorym oraz solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

Bóg niech obdarzy nas darem błogosławieństwa i pokoju.