18 lutego 2024r.

I Niedziela Wielkiego Postu

Trwamy w okresie Wielkiego Postu. Przeżywajmy ten szczególny czas w zjednoczeniu z Chrystusem, który podjął Mękę dla naszego odkupienia. Dzisiaj od godziny 1600 modlitwy o pokój na świecie.

Nabożeństwa wielkopostne odbywają się według stałych godzin:

• Gorzkie żale - w każdą niedzielę o godzinie 820 i 1720

• Droga krzyżowa – w piątki o godzinie 715 1630 1730 1845

W okresie Wielkiego Postu każdy człowiek wierzący podejmuje jakieś postanowienia. Warto pomyśleć i podjąć postanowienie dotyczące rozwoju życia duchowego.

1. Rozdawane są rodzinne skarbonki z Caritas na jałmużnę wielkopostną, które przyniesiemy w Wielką Sobotę podczas świecenia pokarmów.

W dni powszednie nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godzinie 1730 w sobotę złożymy Jej hołd. W piątek o godzinie 1800 modlić się będziemy o radość życia wiecznego dla księdza Henryka Boguszewskiego z racji 5 rocznicy śmierci.

W następną niedzielę będą zbierane ofiary na rzecz pomocy misjom w Afryce. Proszę wspólnoty o przeprowadzenie zbiórki oraz rozprowadzanie Baranków Paschalnych.

Rekolekcje w naszej parafii rozpoczniemy w czwartą niedzielę Wielkiego Postu.

Najlepsze życzenia przekazujemy wspólnocie parafialnej, gościom, przyjaciołom i dobrodziejom dzieł salezjańskich. W modlitwie łączymy się z chorymi, którzy nie mogą przybywać do świątyni. Darem modlitwy otaczamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia. W sobotę 2 marca w Szkole Podstawowej nr 1 - Dzień Otwarty od godziny 900 do 1300. Mamy możliwość zapoznania się z ofertą Szkoły.

ks. Stanisław Stachal - proboszcz

Parafia św. Jana Bosko