I NIEDZIELA ADWENTU

29 listopada 2020r.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy Adwent – czas świętego i radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Przez cały Adwent o godzinie 1800 odprawiane będą Msze święte Roratnie. Dzisiaj i w poniedziałek wypominki za zmarłych zgodnie z programem. Po wypominkach nowenna do Niepokalanego Poczęcia NMP. Od wtorku nowenna o godzinie 1730. Przypominam, że w każdą niedzielę jest dodatkowa Msza święta o godzinie 1515, natomiast w soboty Msza święta o godzinie 1800 z formularza niedzielnego.

• w poniedziałek – święto świętego Andrzeja Apostoła. Podczas Mszy świętej o godzinie 1800 modlić się w intencji księdza Andrzeja Daniluka z racji imienin oraz innych solenizantów.

• w czwartek – o godzinie 800 modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach. Na Mszę świętą wieczorną zapraszamy ministrantów, ich rodziców oraz młodzież.

• w Pierwszy Piątek Msze święte o godzinie 630 800 1530 1630 1800

• w sobotę od godziny 700 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godzinie 1800 Msza święta z udziałem wspólnoty różańcowej.

Przed kościołem lub w zakrystii można nabyć świecę przygotowaną przez Caritas w cenie 7 i 17 złotych. Składając ofiarę na tę świecę składamy ją dla najbardziej potrzebujących. Członkowie Akcji Katolickiej dają możliwość nabycia sianka na stół wigilijny. Ofiary przeznaczone na misje salezjańskie. W ciągu tygodnia wolontariusze dają możliwość nabycia przygotowanych przez siebie przedmiotów. Ofiary będą przeznaczone dla chorego dziecka.

Najlepsze życzenia przekazujemy całej wspólnocie parafialnej, naszym przyjaciołom i dobrodziejom. Najlepsze życzenia kierujemy do wszystkich solenizantów i jubilatów tego tygodnia. Dziękuję wszystkim, którzy składają dary dla potrzebujących oraz tym rodzinom, które przekazują ofiary na potrzeby kościoła przez konto parafialne.

W niedzielę najbliższą przekaże szczegółowe informacje o rekolekcjach parafialnych oraz o naszych spotkaniach rodzinnych w kościele w ramach odwiedzin duszpasterskich.

Bóg niech obdarzy nas wszystkich darem błogosławieństwa i pokoju.

ks. Stanisław Stachal - proboszcz

--------------------------------------------------------------