Duch

 

odnowa1

 

Jeśli życie codzienne Cię przytłacza, czujesz się źle, wszystko wymyka Ci się z rąk, wydaje się, że masz wszystko, ale w głębi serca czujesz, że czegoś Ci brakuje, jesteś smutny, brak Ci miłości, dobrego słowa, usmiechu, radości, zrozumienia ...
Proponujemy Katolicką  Odnowę w Duchu Świętym. Prowadzi do spotkania z Bogiem, który kocha i pragnie, abyś był szczęsliwy,  pomoze Ci zrozumieć i bliżej poznać Boga, otworzyć się na moc Ducha Świętego i odkryć Jego działanie w swoim życiu.

Zapraszamyna na spotkanie w każdy czwartek po Mszy świętej wieczornej.
Serdecznie zapraszamy!   Daj szansę sobie i Jezusowi !

Historia Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym.

Wiosną 1966 r. dwaj wykładowcy Uniwersytetu Duquesne w Pitttsburghu, niezadowoleni ze swojego dotychczasowego życia chrześcijańskiego, postanowili rozpocząć własne duchowe poszukiwania, by ożywić swoją wiarę. W sierpniu tego roku natknęli się na książkę "Krzyż i sztylet" poświęconą działalności Dawida Wilkersona, pastora zielonoświątkowego, który w sposób niezwykle skuteczny prowadził ewangelizację wśród gangów młodzieżowych Nowego Jorku. Drugą pozycją, która wywarła duży wpływ na wspomnianych profesorów, była książka Johna Sherilla "Oni mówią innymi językami". Ta z kolei opisywała dzieje odnowy zielonoświątkowej w Ameryce. Wykładowcy nawiązali kontakty z zielonoświątkowcami, na skutek których, podczas zainicjowanej modlitwy wstawienniczej, otworzyli się na nadzwyczajne dary Ducha Św. Jedni chwalili Boga w nieznanych językach, inni cicho płakali z radości, jeszcze inni modlili się i śpiewali. Modlili się tak od dziesiątej wieczór do piątej rano."
Z czasem katolicka Odnowa zaczęła się rozszerzać obejmując kampus uniwersytecki w South Bend i uniwersytet państwowy stanu Michigan. Wśród studentów tego ostatniego w Ann Arbor powstała wspólnota Word of God, gdzie wkrótce rozpoczęto wydawanie pierwszego miesięcznika Odnowy w Duchu Świętym "New Covenant". Uniwersytet Notre Dame stał się natomiast ośrodkiem rozpowszechniania książek, broszur, taśm magnetofonowych i kaset promujących Odnowę w Duchu Świętym.
O niezwykłej żywotności ówczesnej Odnowy może świadczyć fakt, że w niespełna siedem lat później, w czerwcu 1974 r. międzynarodowa konferencja na temat Odnowy Charyzmatycznej w Kościele katolickim zgromadziła ok. 30 tys. uczestników, wśród których znalazło się 19 biskupów (wśród nich kard. Leo Suenens), 700 księży i wiele zakonnic i zakonników. Wkrótce amerykańskie "przebudzenie" zaczęło rozszerzać się na inne kontynenty. W wielu miastach przy parafiach zaczęli się zbierać ludzie, aby wspólnie modlić się, wielbić Boga, czytać Pismo Święte, dzielić się swoim doświadczeniem chrześcijańskiego życia...
Do Polski Odnowa w Duchu Świętym dotarła w 1975 r. Pierwszymi jej propagatorami byli: ks. Marian Piątkowski (Poznań), ks. Bronisław Dembowski (Warszawa), o. Adam Schulz SJ, ks. Andrzej Grefkowicz (Warszawa), o. Józef Kozłowski SJ (Łódź) i ks. Franciszek Płonka (Kraków).

Odnowa w Duchu Świętym w Sokołowie Podlaskim swoje początki w dużej mierze zawdzięcza Małgosi i Sławkowi Jurczakom. Mieszkając w Lublinie i Krakowie należeli Oni do prężnych, bo liczących około 100 osób, grup Odnowy w Duchu Świętym. Po powrocie do Sokołowa Podl. bardzo pragnęli aby taka Grupa powstała również w naszym mieście. Razem z kilkoma innymi osobami, spotykając się w ich domu, bądź oddzielnie, modlili się o powstanie Odnowy. Bardzo ważnym wydarzeniem, w procesie tworzenia się grupy, była wizyta duszpasterska – kolęda, ks. Rafała Wronieckiego. Wtedy nastąpiła rozmowa, chyba jedna z wielu, która skłoniła ks. Rafała do decyzji aby spróbować taką grupę utworzyć.

Po wielu perypetiach w końcu udało się. 6 maja 2010 r. w kaplicy Liceum Salezjańskiego, odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie naszej grupy. Razem z księdzem Rafałem, Sławkiem i Małgosią Jurczakami na pierwsze spotkanie, nasz Pan przyprowadził ich koleżankę z Odnowy Lubelskiej, Kasię Sweklej, Dawida Brzozowskiego, który przez dwa lata, co dwa tygodnie jeździł do Warszawy by uczestniczyć w spotkaniach Odnowy. Beatę Dąbrowską oraz Joannę Błońską, artystę plastyka, zaangażowaną w życie społeczne i religijne. W sumie siedem osób. W większości były to osoby posiadające doświadczenie Odnowy w Duchu Świętym. Dzięki temu doświadczeniu i wsparciu ze strony ks. Rafała a nade wszystko asystencji i prowadzeniu Ducha Świętego, mogliśmy zacząć tworzyć podstawy do dalszego budowa wspólnoty. Pierwszym zauważalnym znakiem że Odnowa w Duchu Św. w Sokołowie jest dziełem i wolą Bożą było to co wydarzyło się w czwartek po niedzieli Zesłania Ducha Świętego. 23 maja 2010r. podczas tego święta, ks. Rafał odprawiając Mszę świętą i prowadząc Wieczór Chwały, mówił o Odnowie, o potrzebie takiej grupy, o ludziach szukających Boga w Duchu Św. O ludziach zaangażowanych w ten ruch, wywołując do mikrofonu Kasię i Dawida którzy zachęcili i zaprosili wszystkich do przyjścia na spotkanie. Następnego czwartku z grupki kilku osób zrobiła się grupka osób około 20. Było to niesamowite doświadczenie widzieć, że wszyscy ci ludzie są wygłodniali Boga i zamierzają szukać Go razem. Nasze spotkania nabrały nowego, pełniejszego wymiaru w duchu radości i szczerej modlitwy.

Od tamtej pory dobiega pięć lat. Nazywamy się „RADOŚĆ W PANU” i nadal spotykamy się w każdy czwartek o godzinie 19-ej, a na nasze spotkania przychodzi około 20-30 osób. Mamy nowego opiekuna ks. Henryka Woźnowskiego. Od jesieni 2012 roku trafiliśmy pod skrzydła diecezjalnej struktury Odnowy w Duchu Świętym. Nasze życie wspólnotowe jest nadspodziewanie bogate, przeszliśmy już Kurs Filip oraz REO, które to zostały zorganizowane specjalnie dla nas. Ponadto stale wyjeżdżamy na różnego rodzaju dni skupienia, czuwania, współorganizujemy Msze święte z modlitwą o uzdrowienie, uczestniczymy w różnego rodzaju akcjach i posługach, razem świętujemy i przede wszystkim staramy się formować.

Zapraszamy wszystkich którzy pragną doświadczać realnego działania Ducha Świętego w swoim życiu, właśnie teraz w XXI wieku. Wszystkich którzy są zagubieni i pragną poznać Jego miłość, akceptacje i przebaczenie. I tych którzy już „zasmakowali” Boga w swoim życiu i są zdecydowani przy nim Trwać i pogłębiać z Nim osobową relację.

Lider grupy
Dawid Brzozowski

WAŻNE WYDARZENIA Z ŻYCIA WSPÓLNOTY W NASZEJ PARAFII

 • 6 V 2010 r. pierwsze spotkanie modlitewne w kaplicy liceum salezjańskiego.
 • 23 V 2010 r. Zesłanie Ducha Świętego, wieczór chwały, zaproszenie na spotkania.
 • Październik 2011 Kurs Filip zorganizowany i poprowadzony dla naszej wspólnoty przez Grupę Światło i Źródło z parafii Św Michała Archanioła w Warszawie.
 • Jesień 2011 przystąpienie do struktur Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Drohiczyńskiej.
 • 11 II 2012 r. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie zorganizowana w naszej parafii nazajutrz Światowego dnia chorego.
 • 29.02.2012r. Rozpoczęcie Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy prowadzonych przez ks. Andrzeja Witerskiego wraz z zespołem animatorów.
 • 17 XI 2012 r. Diecezjalny Dzień Skupienia Diecezji Drohiczyńskiej w Sokołowie Podlaskim - Myśl przewodnia „Bądźcie mocni w Panu, siłą Jego potęgi”.
 • 17 XI 2013 r. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie Sokołów Podlaski.
 • 05 I 2014r. Opłatek u księdza biskupa przygotowany przez naszą grupę.
 • Wiosna 2014 r. Rozeznanie nazwy grupy „RADOŚĆ W PANU”.
 • 26 VI 2014r. Wybory lidera grupy.
 • 23 XI 2014r. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie.