Święcenia kapłańskie

kielich

W najbliższą sobotę 23 maja o godz. 1100

z rąk Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Piotra Sawczuka Ordynariusza drohiczyńskiego w naszym kościele święcenia kapłańskie przyjmą:

dk. Patryk Bombiak SDB, dk. Akacjusz Cybulski SDB, dk. Cezary Lipka SDB, dk. Józef Łysik SDB oraz dk. Aleksander Mastalerz SDB.

Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

Transmisja on line : https://youtu.be/93xhqka6IdI

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Chrystus w nocy powstał z grobu!

Krzyczą wszyscy wśród narodu.

Wreszcie przyszło nam zbawienie,

grzechu z raju odkupienie!”

Kochani Parafianie, Przyjaciele, Sympatycy i Goście !!!

Dobiegają końca przeżycia związane z Triduum Paschalnym. Poprzez służebną miłość Chrystusową, ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa w Wielki Czwartek, przenieśliśmy się do przeżywania wyjątkowych wydarzeń Wielkiego Piątku. Chrystusowy Krzyż, znak naszej wiary, skupił naszą uwagę na Ogromie Miłości, Dobroci i Przyjaźni TEGO, który do końca nas umiłował. Umocnieni Słowem Bożym i Chrystusem w Komunii Świętej, zatrzymaliśmy się na adoracji – kierując swój wzrok i serce na Monstrancję, z której przemawia do nas Bóg Żywy. Paschalna świeca, wymowna treść Orędzia Paschalnego i Boże Słowo pobudziły serca nasze do wielkiej radości. Zaśpiewaliśmy Chwała na wysokości Bogu i uroczyste   Alleluja!!! Jezus Żyje… Zmartwychwstał… .

Drodzy Parafianie, Przyjaciele, Sympatycy i Goście !!!

W tym szczególnym czasie, kiedy nie możemy się spotykać w Domu Bożym, biegnę do wspomnień i z albumu mojego serca wydobywam Wasze uśmiechnięte twarze, wyciągnięte dłonie do składania sobie życzeń, uściski przyjaźni. Wzrokiem swoim i sercem patrzę na te puste ławki w kościele, w kaplicach, w prezbiterium, na chórze, na  puste miejsca w nawie głównej i w nawach bocznych oraz na kościelnym placu.  Z wielką tęsknotą i ze łzami w oczach biegnę do Dzieci, Młodzieży, Dorosłych, do Wszystkich Chorych i tych, którzy im posługują.

Salezjanie są z Wami w darze modlitwy, przyjaźni, cierpienia i nadziei.

Na radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego – zwycięstwa Chrystusa Pana nad śmiercią, piekłem i szatanem – składam serdeczne życzenia Kochanym Parafianom, Przyjaciołom, Sympatykom i Gościom !!!

Niech Chrystus Pan otworzy nasze oczy i serca, napełniając je światłem Zmartwychwstania, pokojem, radością, mocą ducha i wszelkim dobrem, abyśmy umieli Go rozpoznawać i odważnie o Nim świadczyć codziennym życiem.

W imieniu całej wspólnoty salezjańskiej

ks. Stanisław Stachal  - dyrektor i proboszcz

Triduum Paschalne

Kochani Parafianie, Przyjaciele i Sympatycy !!!

Triduum Paschalne, które przeżywamy jest szczególnym darem, które w całej doniosłości i świętości skierowane jest do człowieka. Chrystusowa miłość, postawa służby w Wielki Czwartek oraz ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa jednoczy wierzących i daje siłę. W dniu dzisiejszym nie możemy w sposób, jakże naturalny wyciągnąć do siebie ręki i ją uścisnąć  w geście przyjaźni i miłości, ale sercem i myślami jesteśmy blisko naszych Parafian, Przyjaciół i Sympatyków. Składane życzenia zachowujemy  w pamięci, ponieważ bardzo WAS  szanujemy    i tęsknimy za spotkaniami, które miały miejsce zawsze w tak doniosłych dniach.

Święty  Augustyn mówi: „Jakże wysoką godność otrzymuje kapłan, w którego rękach Chrystus ponownie staje się człowiekiem”. Dziękując Jezusowi za to szczególne wyróżnienie i zaufanie, prosimy Was o  modlitwę, abyśmy pokornie     i święcie sprawowali Święte Sakramenty, głosili Słowo Boże i byli wiarygodnymi świadkami PRAWDY.

Miłość Boga do człowieka wyraża się w pełni na krzyżu. Niech Wielki Piątek będzie okazją do szczególnej adoracji Krzyża w Waszych rodzinnych domach oraz pragnieniem niesienia pomocy Jezusowi w bliźnim, który w tych dniach, jest bardzo zbolały i utrudzony.

Człowiek został stworzony, aby uczestniczyć w Bożych dobrach. W Wielką Sobotę – wsłuchując się i rozważając Boże Słowo – biegnijmy sercem i myślą do Tego, który wziął nas na Boskie ramiona, odkupił od śmierci wiecznej i ukierunkował na niebo !!!

W imieniu całej wspólnoty salezjańskiej

ks. Stanisław Stachal  - dyrektor i proboszcz

Transmisje Mszy Św.

Z powodu zagrożenia epidemicznego i ograniczonej liczby wiernych w kościołach

będziemy transmitować poprzez facebooka Parafii św. Jana Bosko Msze św. i nabożeństwa z naszego kościoła w Święte Triduum Paschalne:

Wielki Czwartek o godz. 1700 i 1800

Wielki Piątek o godz. 1700 i 1900

Wielka Sobota o godz. 1700 i 1900

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 600, 1200 i 1630

Poniedziałek Wielkanocny o godz. 900, 1200, 1630.