balkarnawalowy2016W ubiegłą niedzielę, w uroczystość naszego Patrona Zgromadzenia Salezjańskiego - św. Franciszka Salezego, na zakończenie "tygodnia balowego" przed godziną 15, do budynku Zespołu Szkół Salezjańskich "Lux Sapientiae", poczęły schodzić się przeróżne arcyciekawe postacie: wróżki, księżniczki, spidermani, rycerze, wojsko, policjanci, zwierzątka, kowboje i wiele, wiele innych eleganckich postaci, których nie potrafię opisać... Powód?? W sokołowskich Indiach odbył się Bal Karnawałowy dla dzieci i młodzieży Parafii św. Jana Bosko :) Kilka minut po 15 ks. Proboszcz Stanisław Stachal sdb, z wielką radością mógł oficjalnie otworzyć kolejny już Bal :)

Od ubiegłego roku, wytworzyła się oficjalna współpraca między Akcją Katolicką przy naszej parafii (pod wodzą ks. Krzysztofa Kostrzewy sdb), która to odpowiada na Balu za logistyczne przygotowanie słodkiego poczęstunku, różnych nagród itp., zaś za dobrą zabawę odpowiadają Animatorzy naszego Oratorium. Dziewczyny dały sobie jak zwykle wspaniale radę :) Imprezę nakręcał DJ Jari - były Animator naszego Oratorium.

Przez ponad trzy godziny na pięknie przystrojonej sali (co ma być już tradycją i jest to bardzo dobra inicjatywa) wywijały, tańczyły, biegały te wszystkie wspaniałe postacie, których było ponad 100 a z ich rodzicami i opiekunami nawet 300 osób (oczywiście na oko ;)), które pięknie się bawiły. Można było sobie strzelić fotkę w Fotobudce, którą mogliśmy gościć dzięki Pani katechetce Iwonie i Jej mężowi, atmosfera była wspaniała :) Królem i Królową Balu zostali wybrani Angelika i Adaś :)

Składamy serdeczne podziękowanie ks. Proboszczowi i ks. Dyrektorowi Dariuszowi Matuszyńskiemu sdb za wszelką pomoc w organizacji Balu (często niewidoczną na zewnątrz a bardzo ważną), Akcji Katolickiej i ks. Wikariuszowi, Pawłowi za poprowadzenie DJki oraz wspaniałym Animatorkom Oratorium i kl. Asystentowi za dobrą i ważną pracę - cel, czyli uśmiechy na twarzach dzieci (może niektórym na końcu poleciała łezka, że Królowa Balu jest tylko jedna) został wyraźnie osiągnięty.

Zapraszamy już w przyszłym roku :)

Więcej zdjęć na stronie Oratorium :)